Opublikowano Dodaj komentarz

Robimy film

Zabawy z dziećmi w wieku do 10 lat są proste, wystarczy trochę się powygłupiać, pośmiać, porobić fikołki i już, nawet nie trzeba wymyślać fikuśnych zabawek. Dziecko potrzebuje rodzica a nie kolejnego misia, gry czy tabletu. Ale jeżeli chcemy zrobić coś ekstra –  zróbmy film z dziećmi. To tylko pierwszy wpis na ten temat.

  Film właściwie zrobić bardzo łatwo.

Wyciągamy telefon, aparat czy kamerę co mamy pod ręką mówimy dzieciom co mają robić, mówić gdzie się ustawić i tyle. Najtrudniejszy w tym wszystkim jest wymyślenie treści, ale dzieci są do tego najlepsze.

Ale nie możemy dzieciom powiedzieć: No dzieci teraz wymyślacie historyjkę, bo wtedy będą stać i myśleć i nic nie wymyślą (znam z doświadczenia). Najlepiej przydzielić role, zacząć przygodę i nagrywać. Na szczęście większość dzieci nie wstydzi się że źle wypadnie. Wystarczy je tylko odpowiednio zachęcić i już.

Po nakręceniu można to zmontować albo nie, można pokazać znajomym itp. Można wrzucić na YT ale ja tego nie robię bo to moje dzieci i jak będą mogły decydować co zamieszczać w sieci, a czego nie to zamieszcza w sieci sobie same. Mi nic do tego.

Film z dziećmi – zrób to

Nasz pierwszy film był oparty na Gwiezdnych Wojnach, z dużą ilością miśków i jednym złym charakterem, który próbował zasmrodzić całą planetę. Było dużo śmiechu i zabawy, więc już teraz planujemy trzecią cześć. Uprzedzam pytania tak druga część też była zrobiona, nie udajemy Mela Brooksa.

PanChleb
Ojciec dwójki dzieci, mąż, kucharz, piekarz i cukiernik. Poza zajmowaniem się dziećmi, pracą, domem, psem i innymi pożytecznymi rzeczami jest strasznie leniwy i lubi tworzyć odpowiednie algorytmy do automatyzowania wszystkiego co tylko można zautomatyzować.
Dodaj komentarz