Opublikowano Dodaj komentarz

Serial animowany

Nie będziemy tutaj opisywać jak się robi film animowany, bo to nie o to chodzi. Chodzi o pomysł zabaw z dziećmi. Od jakiegoś czasu robimy z dziećmi serial animowany – Fenek i Kropka.

Nie chodzi tu o umiejętności montażu, kadrowania, malowania itp. Robimy filmy animowane z wykorzystaniem pluszaków na sznurkach, domków wyciętych z kartonu, śpiwora i karimaty. Dlaczego akurat śpiwór i karimata? Opiszę to później.

Pracę zaczynamy od ogólnego pomysłu i zarysu fabuły. Czyli np. Fenek i Kropka jadą na wakacje. Aby przygotować się do filmu trzeba wykonać kilka czynności:

  1. Wiążemy nitki do głów pluszaków.
  2. Przygotowujemy scenę z karimaty i śpiwora. To nie jest obowiązkowe. Śpiwór i karimata mają ten sam zielony kolor, który można potem w w programie Lightworks (darmowa wersja do użytku domowego) wyciąć (wyszukaj w internecie: Chroma Key) i podstawić inne tło.
  3. Potem bierzemy telefon i nagrywamy

Po nagraniu wszystkich scen można je ze sobą złączyć w programie do edycji wideo (ja używam Lightworks) albo kręcić tak jedną scenę na film, aby nie było potrzeby montażu. I to już. Mamy własny film animowany.

Fenek i Kropka odcinek 2:

PanChleb
Ojciec dwójki dzieci, mąż, kucharz, piekarz i cukiernik. Poza zajmowaniem się dziećmi, pracą, domem, psem i innymi pożytecznymi rzeczami jest strasznie leniwy i lubi tworzyć odpowiednie algorytmy do automatyzowania wszystkiego co tylko można zautomatyzować.
Dodaj komentarz